• Linia nr 1

Autobus elektryczny ARP PILEA na testach w PKM

Opublikowano: 7 lipca 2021

Przez najbliższych kilka dni będziemy testować autobus elektryczny ARP PILEA, którego właścicielem jest spółka ARP E-Vehicles 🚌☘️ Autobus ten jest efektem wielu lat prac badawczych i koncepcyjnych doświadczonego zespołu polskich inżynierów i konstruktorów. Od początku został zaprojektowany i skonstruowany jako autobus elektryczny, a nie jako adaptacja konstrukcji z silnikiem spalinowym. Zawiera wiele nowatorskich rozwiązań.

Elektryczny autobus PILEA będzie można spotkać na liniach o mniejszym obłożeniu tj. linia nr 2, 3, 6.

Uwaga! PILEA nie jest wyposażona w nasze urządzenia ITS, przez co nie będzie widoczna w aplikacji iPKM oraz na tablicach przystankowych.

Testowany autobus ARP PILEA ma 8,5 m długości, 2,4 m szerokości oraz 3,2 m wysokości. Jednorazowo może przewozić 65 pasażerów (23 miejsca siedzące). Polski elektrobus wyposażony jest w baterie o pojemności 142 kWh, które wystarczają na pokonanie 140 km. Na wyposażeniu ma klimatyzację całopojazdową, Wi-Fi, ładowarki USB oraz jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Jak podkreśla producent, autobus wykonany jest prawie w 60% z polskich komponentów, a dzięki silnikowi elektrycznemu jest cichy i ekologiczny.

Życzymy milej podróży! 😀

Więcej informacji na temat testowanego autobusu:https://arpev.pl/

Top
Accessibility