• Linia nr 1

Utrudnienia na linii nr 1

Opublikowano: 21 lipca 2017

Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, iż w związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego i czasowym wyłączeniem z ruchu odcinka ulicy Legionów, wprowadzone zostaną następujące zmiany na trasie przejazdu autobusów linii nr 1:

  • przystanek autobusowy Legionów/Waryńskiego zostanie przeniesiony za skrzyżowanie ulic Waryńskiego/Czysta (w pobliże mostu na rzece Iłownicy),
  • przystanek Węglowa/DK1/McDonald zostanie przeniesiony na drugą stronę dwupasmówki – na ulicę Węglową, pomiędzy DK 1 a ulicą Ligonia,
  • przystanek Legionów/Hr. Renarda, do którego w czasie wyłączenia z ruchu autobus linii nr 1 nie będzie dojeżdżał, obsługiwany będzie przez komunikację zastępczą organizowaną przez PKM, dowożącą pasażerów do przystanku Dworzec Czechowice-Dziedzice oraz w przeciwnym kierunku. Komunikacja zastępcza będzie funkcjonowała zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Wykonawca prac informuje, że prowadzony remont wiaduktu będzie wymagał dwukrotnego wyłączenia z ruchu ulicy Legionów na odcinku od ulicy Waryńskiego do Węglowej, na okres od 7 do 10 dni (od poniedziałku 24 lipca oraz po wakacjach).


foto: Grzegorz Macura

Top
Accessibility